,

Thinkplus Live Pods XT91


Thinkplus Live Pods XT91

• Teknologjia BT 5.0 siguron shpejtësi të lartë të transferimit të të dhënave, lidhje e qëndrueshme dhe e shpejtë , konsum i ulët i energjisë

• Dizajn pa tel , kanalet e kufjeve majtas dhe djathtas janë të ndara. Mund të përdoren vetëm ose çift

• Dizajni i kontrollit me prekje, jo më presion mbi veshët tuaj. Lehtë për të kontrolluar muzikën dhe telefonatat, si dhe për të aktivizuar asistentin zanor

• Mikrofon i integruar në të dy kufjet me reduktim inteligjent të zhurmës, jep zë më të qartë të të folurit në modalitetin stereo

• Një kuti karikimi 300 mAh mund të karikojë dhe ruajë kufjet. Bateria 40 mAh në çdo kufje ofron rreth 3 orë kohë muzikore

• 3,8 g peshë e lehtë dhe madhësi mini përshtatet mirë në kanalin tuaj të veshit, duke siguruar rehati dhe stabilitet gjatë vendosjes

• Ekran dixhital për baterinë


2,190 L

* Në përgjithësi, Lenovo miraton një dizajn të thjeshtë dhe elegant. Sa i përket kutisë së karikimit, ajo ka një dizajn të njohur në formën e një ovali drejtkëndor, të rrumbullakosur në qoshe, shumë kompakt, i vogël dhe i lehtë vetëm 50 g, i bërë nga plastika me shkëlqim me logon e markës, Lenovo është e stampuar në gri në në krye të kutisë së karikuesit.

* Ekziston edhe një vend i gjatë në qendër të pjesës së përparme për hapjen e kasës, e cila është e rrethuar nga një magnet i integruar për hapje dhe mbyllje të lehtë me njërën dorë. Pasi të hapet, ka një vend për kufjet me një fillim karikimi automatik. Dhe përparësia këtu është se ka një ekran të vogël për të shfaqur përqindjen e baterisë.

* Pjesa e poshtme e kutisë së karikimit është e sheshtë për stabilitet të lehtë, gjithashtu ka një tregues të baterisë dhe porta e karikimit USB Type-C e vendosur në anën e pasme  jo në fund, gjë që është e bezdisshme në disa raste.

* Dizajn kompakt “format fasule” me një përfundim të shkëlqyeshëm dhe më e rëndësishmja, trupi i lehtë është vetëm rreth 3.8 g për të qenë të rehatshme ne vesh ndërsa jeni në lëvizje me ndihmën e shiritave te butë të gomës të bëra prej silikoni me vrima të rrumbullakëta për lehtësimin e presionit brenda kufjes, të cilat mund të balancojnë presionin e ajrit të brendshëm dhe të jashtëm dhe ventilimin.

* Gjithashtu, “L” dhe “R” janë të printuara në pjesën e poshtme të kufjeve për të dalluar veshin e majtë dhe të djathtë. Pranë komandimit me prekje, ka një kontakt magnetik të karikimit dhe vrimën e mikrofonit me marrjen e zërit të qartë gjatë një telefonate me ndihmën e vrimës së reduktimit të zhurmës në pjesën e jashtme të kufjes, e cila bashkëpunon me mikrofonin për të bërë dallimin e saktë midis njerëzve. zëri dhe zhurma. Ana e jashtme e kufjeve ka një kontroll me prekje

* Për të kontrolluar Lenovo XT91, ekziston një panel kontrolli me prekje me precizion të lartë në pjesën e sipërme të kufjes, i cili mund të arrijë kontroll të saktë me ndjeshmëri të mirë të prekjes. Kontrolli konsiston në përgjigjen/refuzimin e një telefonate, luajtjen/ndërprerjen e muzikës, aktivizimin e anulimit të zhurmës.

* Kufjet u promovuan si  të papërshkueshme nga uji, por standardi i saktë nuk u njoftua, kështu që është më mirë të mos i ekspozoni ato në një burim uji për të shmangur dëmtimin, pikat e shiut dhe djersitja nuk do të ishin diçka e madhe.

* Lenovo XT91 ofron pajtueshmëri të fortë me pajisjet IOS dhe Android dhe miraton teknologjinë Bluetooth 5.0 për transmetim të qëndrueshëm dhe të fuqishëm, vonesë më të ulët dhe lidhje më të butë për cilësi të lartë zëri. Dhe mund të shijoni muzikë deri në 10 metra edhe me mure të hollë midis jush dhe pajisjes tuaj.

* Megjithatë, çiftimi në XT91 është i njëjtë si çdo kufje me valë, gjithçka që duhet të bëni është të hapni kutinë e karikimit dhe ato automatikisht do të ndizen dhe do të hyjnë në gjendjen e çiftimit.

* Kufjet XT91 kanë një efekt të mrekullueshëm stereo, pasi përmban tone të mirëpërcaktuara, si dhe bas të fuqishëm dhe të mprehtë për të ofruar performancë të përsosur në gamën e plotë me një skenë tingulli të mirë, tingull të pasur dhe cilësi të shkëlqyer, falë Driver dinamik që kombinon njësitë dinamike me madhësi 8,0 mm, në mënyrë që tingulli dinamik të japë tinguj të qetë dhe natyral të pop-it, rock-ut dhe ritmeve të tjera të forta. Drejtuesi i armaturës jep bas të fuqishëm dhe më të saktë për të ofruar më shumë detaje dhe shkëlqen në zhanre qetësuese si akustike dhe klasike.

* Një nga pikat e forta të Lenovo XT91 është teknologjia e reduktimit të zhurmës që është përgjegjëse për mikrofonat në çdo altoparlant.

* Lenovo XT91 është gjithashtu i pajisur me një vonesë të ulët, e cila mund të aktivizohet duke trokitur tre herë në kufjen e djathtë. Mund të shikoni video ose të luani lojëra në internet si në iPhone ashtu edhe në Android pa vonesë të dukshme audio, madje edhe në aplikacionin YouTube ose Netflix që është gjithmonë një sfidë në iPhone

* Për sa i përket baterisë, kutia e karikimit Lenovo XT91 është e pajisur me një bateri të integruar 300 mAh Li-Polymer dhe i siguron përdoruesit 5 orë shtesë riprodhimi të pandërprerë

* Kur vendosni kufjen në kutinë e karikimit, kufja do të hyjë automatikisht në gjendjen e karikimit. Vetë kutia e ruajtjes mund të ringarkohet për 2 orë, më pas kufjet mund të karikohen 4-5 herë me një kapacitet baterie 40 mAh, e cila mund të përdoret për 4-5 orë në një karikues të vetëm në 0-100% të 1 deri në 2 orë .Kutia rimbushet përmes Type-C në pjesën e pasme të kutisë.


Emri i dyqanit :
5 out of 5
Kategori: ,

SHOPPING CART

close