, ,

Xiaomi Mi TV QLED 75″


Ekrani ultra 75″ plotëson dizajnin pa kufij me tre anë, duke ju lejuar të përqendroheni te vizioni dhe të shijoni një përvojë vizuale gjithëpërfshirëse. Ekrani QLED përdor materialin Quantum Dot me madhësi nano për të arritur një gamë më të gjerë ngjyrash dhe tregon imazhe që janë më të shndritshëm, më të gjallë dhe të vërtetë.

Ekran i pakufishëm

QLED 4K MEMC 120 Hz

Android TV™ 10

Asistent Google 

Altoparlantë stereo premium

Pikat kuantike krijojnë një botë me ngjyra

1.07 miliard ngjyra

4K Ultra HD për imazhe dhe detaje më të qarta 

MEMC 120 Hz , për një përvojë vizuale pa probleme

Sistem operativ i fuqishem Android

Telekomand me Bluetooth 360°

Screen Mirroring

Shikoni atë qe doni , kontrolloni me zërin tuaj

Kontrolloni pajisjet Smart të shtëpisë suaj

Suporton Dolby Audio dhe DTS-HD 

229,000 L

Ekrani:QLED, LED i bazuar në pika kuantike

Madhësia e ekranit: 75″

Rezolucioni: 3840 x 2160, 4K UHD

Shkëlqimi: 1000 nits ndriçimi maksimal; 500 nits ndriçimi minimal

Raporti i kontrastit: 10,000:1

Gama e ngjyrave: NTSC 100% (tip) , DCI-P3 95% (tip), BT 709 99% (tip)

Thellësia e ngjyrave: 1,07 miliardë (8-bit + FRC)

Temperatura e ngjyrës: (10000±3000)K

Mbështet Dolby Vision, HDR10+, HDR10, HLG

Shpejtësia e rifreskimit: 120 Hz

MEMC: Po, 120 Hz

Këndi i shikimit: 178°(H)/178°(V)

Altoparlantët stereo 30W (2*15W).

2*tweeter+4*woofer

Zgavër e madhe zëri 0.5L*2 60Hz

Mbështet Dolby Audio dhe DTS-HD

Bluetooth 5.0

WiFi 2.4 GHz / 5 GHz

HDMI 2.0 x2, HDMI 2.1 eARC/ALLM x1*

USB 2.0*2

AV

Akordues dixhital *1 (mbështet DVB-T2/C & DVB-S/S2)

LAN/Ethernet*1

Optike*1

Foleja e kufjeve 3,5 mm*1

DVB-T2/C*1, DVB-S2*1

 *Mbështet HDMI 2.1 eARC/ALLM, nuk mbështet HDMI në 4K 120Hz/VRR.

Multimedia

Formatet e optimizuara të videos:

AV1, H.265, H.264, H.263, VP8/VP9/VC1, MPEG1/2/4

Formatet e optimizuara audio:

 Dolby, DTS, FLAC, AAC, AC4, OGG, PCM/LPCM/ADPCM, MPEG-I/MPEG-II/MPEG-2.5

Formatet e mbështetura të imazhit:

PNG, Gif, JPG, Bmp, Tif

Procesori dhe ruajtja

MediaTek MT9611

CPU: katër bërthama, deri në 1.5 GHz

GPU: Mali G52 MP2

RAM: 2 GB

Hapësira ruajtëse: 32 GB

Dimensionet & Pesha

Gjatësia*Gjerësia* Lartësia: 1673.5*368.9*1029.9 mm (përfshirë bazën)

Gjatësia*Gjerësia* Lartësia: 1673.5*79.2*969.8 mm (pa bazë)

Gjatësia*Gjerësia* Lartësia: 1840*230*1103mm (madhësia e paketimit)

Pesha: 33.3 kg (përfshirë bazën); 31.1 kg (pa bazë); 43,9 kg (pesha e paketimit)

Montimi në mur

*Diametri dhe gjatësia e vidës ndryshojnë në varësi të modelit të produktit. Për të shmangur dëmtimin e produktit, rekomandohet të përdorni një mbajtëse të posaçme për montim në mur .

Fuqia dhe mjedisi operativ

Fuqia: 360 W

Tensioni: 100-240V ~ 50/60Hz

Temperatura 0℃ ~ 45 ℃, Lagështia 20% ~ 80%

Temperatura e ruajtjes -15℃ deri në 45℃, Lagështia relative <80%

Sistemi operativ

Android TV™ 10

Emri i dyqanit :
5 out of 5
Kategori: , ,

SHOPPING CART

close