-7%
, , ,

Xiaomi MI Watch Lite


PROJEKTIMI
Xiaomi Mi Watch Lite ka një ekran katror, ​​si një Apple Watch ose Fitbit Versa, që është një ndryshim i madh nga Mi Watch rrethor. Ky është një ekran LCD 1.4 inç me rezolucion 320 x 320.

Rripi, i cili vjen në disa ngjyra të ndryshme, është bërë nga TPU ose poliuretani termoplastik, një material i gjithanshëm që ne shpesh e shohim të përdorur në rastet e smartphone.

FITNESS
Xiaomi Mi Watch Lite ka 11 mënyra të ndryshme stërvitjeje – kjo nuk është mjaft 117 e Mi Watch ‘standarde’, por ka të ngjarë të mbulojë të gjitha sportet e përgjithshme si çiklizmi, vrapimi ose ecja.

Ora është rezistente ndaj ujit me 5 ATM, kështu që mund ta mbani nën ujë në thellësi prej 50m për deri në 10 minuta. Si të tilla, disa nga ushtrimet që gjurmët e orës janë ato notuese.

PROGRAMI DHE BATERIA
Mi Watch Lite përdor ndërfaqen e vet softuerike të Xiaomi, e ngjashme me Mi Watch. Për sa i përket veçorive jo shëndetësore, ka kontrolle muzikore, njoftime, trajtim thirrjesh, raporte moti dhe tipare të tjera ‘standarde’ që merrni në orët më të zgjuara.

Çuditërisht, Xiaomi Mi Watch Lite ka GPS të integruar – kjo është diçka që zakonisht e shihni vetëm në orët inteligjente të nivelit të lartë. Kjo ju lejon të gjurmoni distancën e stërvitjes pa pasur nevojë të merrni telefonin tuaj gjatë udhëtimit dhe duhet të sigurojë distanca më të sakta për të gjitha stërvitjet.

Xiaomi deklaron se Mi Watch Lite mund të mbijetojë 9 ditë ‘përdorimi tipik’ (çfarëdo që përfshin) midis tarifave. Do të sigurohemi që ta provojmë atë pretendim për rishikimin tonë të plotë të orës. Bateria gjithashtu do të zgjasë për 10 orë gjurmim të ushtrimeve GPS, me sa duket, një shifër tjetër që do të shqyrtojmë me kujdes.

6,400 L 6,900 L

SHOPPING CART

close