-14%
, , ,

Xiaomi TV Stick (4K)


Xiaomi TV Stick 4K, imazhe 4K dhe telekomandë për televizorin tuaj

Një epokë e re e lidhjes inteligjente . 

Zbuloni mbi 400,000 filma dhe shfaqje nga të gjithë aplikacionet tuaja të preferuara. Merr mbi 7000 aplikacione nga Google Play. Dëgjo muzikë dhe luaj lojëra.

Kualitet ultra i lartë 4K , e kombinuar me teknologjinë Dolby Vision® e çon cilësinë e videos në një nivel tjetër. Merrni pjesë në një përvojë vizuale të gjallë dhe gjithëpërfshirëse.

Bëjeni televizorin tuaj më të zgjuar me Google Assistant

Kërkoni informacione dhe kontrolloni pajisjet tuaja. Ai gjithashtu sjell komoditetin e njohjes së të folurit për televizorët jo smart.

-Vendosni ekranin tuaj të vogël në ekranin e madh

Transmeto cdo gjë që të pëlqen nga telefoni, tableti ose laptopi në televizorin tënd  duke përdorur Chromecast të optimizuar.

-Mënyrë e lehtë për t’u lidhur ( HDMI, Wi-Fi 2.4GHz/5GHZ, Bluetooth)

-Telekomanda Bluetooth 360°

-Gati për përdorim në vetëm 3 hapa:

*Lidhni Tv Stick me televizorin tuaj

*Lidheni me Wi-Fi

* Shikim të këndshëm

5,990 L 6,990 L

Marka: Xiaomi

Modeli: PFJ4122EU

Sistemi operativ: Android TV OS 9.0

Aplikacionet e optimizuara:

  * Transmetimi i videos: Netflix, Amazon Prime Video, Disney +, Atresmedia Player,        Youtube, Movistar TV, RedBull TV dhe më shumë

  * App Store: Po (Play Store)

  * Lojëra Android

  * Pasqyrimi: Po, Google Cast (Chromecast), DLNA, Miracast, PLEX

  * Google Assistant

Gjuhët e disponueshme: shumëgjuhësh (spanjisht, anglisht, portugalisht, gjermanisht, kineze, italisht, frëngjisht, holandisht, rusisht dhe më shumë)

Hardware:

   * CPU: Cortex-A35 me katër bërthama

   * GPU: Mali G31 Mp2 në 850 MHz

   * RAM: 2 GB DDR4

   * Kujtesa e brendshme: 8 GB eMMC

Kualiteti(video):

   * 4K / 60 – 30 fps

   * 2K / 60 – 30 fps

   * Full HD / 60 – 30 fps

   * HD / 60 – 30 fps

Cilësia e vizionit:

   * HDR10 dhe HDR 10+

   * HLG

Formatet e optimizuara të videos:

   * RM / MOV / VOB / AVI / MKV / TS / WMV / MP4

Audio:

   * Formatet e suportuara: MP3 / WMA / ACC / Flac / OGG

   * DTS HD

   * Dolby Atmos

   * E përputhshme me sistemet audio 5.1

Foto:

   * Formatet e mbështetura të fotografive: JPEG / BMP / GIF / PNG

Telekomanda: Po, telekomanda Bluetooth (mundësohet nga 2 bateri x AA)

Kontrolli zanor: Po, me telekomandë

Lidhjet me wireless:

   * Bluetooth: Bluetooth 5.0

   * Wi-Fi: 802.11a / b / g / n / ac, Wi-Fi me dy breza 2.4 GHz / 5 GHz (antenë e brendshme)

Lidhjet:

   * HDMI: 1 x HDMI 2.0a (HDCP 2.2)

   * USB: 1 x Micro USB

Përmasat: 110 x 30 x 15.2 mm

Ngjyra: E zezë

Emri i dyqanit :
5 out of 5
Kategori: , , ,

SHOPPING CART

close