-28%
, , , ,

Xiaomi Redmi Note 11 Pro + 5G 8/128 GB


Xiaomi Redmi Note 11 Pro + 5G 8/128 GB

i Ri ne kuti 1 Vit Garanci nga xiaomi 

Redmi Note 11 Pro+ 5G

Redmi Note 11 Pro+ 5G është smartphone i parë Redmi Note i pajisur me karikim 120 W. Kjo prezanton një zgjidhje lider në industri për bateri dhe karikim për masat.

Hiperngarkim 120 W

E pajisur me një karikues 120 W që mund të karikojë baterinë 4,500 mAh në 100% në vetëm 15 minuta*. Redmi Note 11Pro+ 5G përdor dy pompa karikimi që përmirësojnë rrjedhën aktuale në bateri dhe kështu mundësojnë karikim më të shpejtë. Në të njëjtën kohë, gjenerohet më pak nxehtësi, duke e bërë karikimin më të sigurt. Përveç dizajnit të baterisë, pajisja ka më shumë se 40 veçori të karikimit dhe sigurisë së baterisë, si dhe një sistem të sigurt të karikimit të shpejtë të certifikuar nga TÜV Rheinland për të garantuar sigurinë dhe stabilitetin e përgjithshëm të karikimit.

Ultra e qartë 108 MP

Kamera kryesore e Redmi Note 11 Pro+ 5G është e pajisur me një sistem imazhi 108 MP. Ai përmban një sensor 1/1,52″ Samsung HM2 dhe mbështet teknologjinë e lidhjes së pikselëve 9-në-1, e cila ofron pikselë të mëdhenj 2,1 μm. Me ISO-në origjinale të dyfishtë, mund të merrni imazhe të qarta dhe me teksturë Imazhet mund të regjistrohen me zhurmë të reduktuar, edhe në kushtet e dritës së ulët. Për më tepër, pajisja është e pajisur me një kamerë 8MP me kënd ultra të gjerë dhe një kamerë makro 2MP, duke i lejuar përdoruesit të kapin foto nga këndvështrime të ndryshme – nga peizazhet e gjera deri tek detajet e vogla.

Ekran me pika 120Hz FHD+ AMOLED

I pajisur me një ekran AMOLED me hapësirë ​​ngjyrash DCI-P3, Redmi Note 11 Pro+ 5G ofron cilësi të gjallë të figurës dhe detaje të mahnitshme të ngjyrave. Ofron një përvojë edhe më të butë të ekranit me një shpejtësi të lartë rifreskimi prej 120 Hz dhe një shpejtësi të mostrës me prekje prej 360 Hz. E pajisur me sensorë të dritës së ambientit 360° dhe një ekran të dritës së diellit, pajisja ofron ndriçim përshtatës për shikim optimal, ndërsa modaliteti i leximit e mban sytë kujdeset rehat.

Përvojë e jashtëzakonshme audio-vizuale me Sound by JBL

Me dy altoparlantët e tij, Redmi Note 11 Pro+ 5G ofron tingullin më të mirë ndonjëherë me SOUND BY JBL dhe ofron cilësi të jashtëzakonshme audio pa pajisje shtesë. Me Dolby Atmos, cilësia hapësinore dhe stereo përmirësohet edhe më tej.

Procesori MediaTek Dimension 920

Redmi Note 11 Pro+ 5G mundësohet nga procesori i fuqishëm me tetë bërthama MediaTek Dimensity 920. Ky procesor i gatshëm për 5G nuk është vetëm jashtëzakonisht i fuqishëm, por funksionon edhe në procesin 6nm me efikasitet energjie për të ofruar performancë të lartë me jetëgjatësi të përmirësuar të baterisë në të njëjtën kohë. Ky procesor me performancë të lartë, së bashku me veçoritë e reja si një motor linear me bosht X dhe teknologjia LiquidCool, e bëjnë këtë Redmi Note përvojën më të mirë të lojrave deri më tani.

Dizajn elegant me skaje të sheshta

Pajisja përmban një dizajn të ri elegant me skaj të sheshtë me xham në të dy anët dhe ekrani mbrohet nga Corning Gorilla Glass 5. Redmi Note 11 Pro+ 5G do të jetë i disponueshëm në tre ngjyra: Graphite Grey, Forest Green dhe Star Blue.

Të përfshira

Redmi Note 11 Pro+ 5G / përshtatës / kabllo USB Type-C / Mjet për nxjerrjen e kartës SIM / kuti mbrojtëse / udhëzues për fillimin e shpejtë / kartë garancie / udhëzime sigurie

29,500 L 41,000 L

SHOPPING CART

close