, , ,

Xiaomi Poco X4 GT 5G 8/128GB


Xiaomi Poco X4 GT 5G 8/128GB i ri kuti version global me 1 vit Garanci

POCO X4 GT është i pajisur me çipset MediaTek Dimensity 8100, i cili funksionon në një proces prodhimi më të avancuar TSMC 5nm për t’u ofruar përdoruesve efikasitetin më të lartë të energjisë me konsum të ulët të energjisë dhe ngrohje të ulët.

Me raportin inovativ të ekranit LCD 20,5:9 dhe strehën e ngushtë 74,29 mm, POCO X4 GT përshtatet po aq mirë në dorë sa mbron sytë. Me synimin për të ofruar LCD-në më të mirë në treg, ai përmban ekranin më të shpejtë të POCO me shpejtësinë e rifreskimit 144 Hz dhe DynamicSwitch me 7 faza për të optimizuar shpejtësinë e rifreskimit për jetëgjatësi më të gjatë të baterisë dhe një ekran më të butë.

POCO X4 GT është i pajisur me një bateri 5,080 mAh (lloj) me performancë të lartë që mbështet karikimin turbo 67 W pa kompromentuar madhësinë e baterisë. Duhen vetëm 46 minuta që pajisja të karikohet plotësisht dhe ruan performancën e lartë deri në dy ditë. Me një karikim të plotë, POCO X4 GT zotëron detyrat e përditshme dhe ofron deri në 22 orë riprodhim video, 26 orë lexim dhe 120 orë riprodhim muzike.

POCO X4 GT përmban një aparat fotografik të trefishtë me një kamerë kryesore 64 MP. E kombinuar me një kamerë me kënd ultra të gjerë 8MP, një kamerë makro 2MP dhe një kamerë të përparme 16MP për selfie të bukura, kjo pajisje do të çlirojë videografin brenda jush. POCO X4 GT mbështet shumë funksione praktike dhe të lezetshme dhe gjithashtu mund të regjistrojë në 4K.

Altoparlantët e dyfishtë të certifikuar Dolby Atmos të POCO X4 GT sigurojnë cilësinë më të mirë të mundshme të audios, e cila ofron një përvojë të pasur, të qartë dhe të fuqishme tingulli. Meqenëse foleja audio 3,5 mm është kthyer, përdoruesit mund të karikojnë dhe të dëgjojnë muzikë në të njëjtën kohë.

E pajtueshme me Alexa pa duar: Me kontrollin e integruar të zërit Alexa në telefonat tanë inteligjentë, mund të kryeni telefonata pa duar dhe në lëvizje, të hapni aplikacione, të kontrolloni pajisjet inteligjente të shtëpisë, të përdorni bibliotekën përmes zërit tuaj dhe shumë më tepër. Shkarkon aplikacionin Alexa dhe kryen kompletin pa duar për të filluar. Thjesht bëni një pyetje – dhe Alexa do t’ju përgjigjet menjëherë.

39,000 L

SHOPPING CART

close