, , , ,

Xiaomi Poco M5 4/64 GB


Xiaomi Poco M5 4/64 GB i ri kuti 1 Vit garanci


POCO M5 mundësohet nga procesori i avancuar MediaTek Helio G99, i cili siguron një përvojë fantastike lojërash me jetëgjatësi të gjatë të baterisë. Çipi i fundit 4G MediaTek Helio është ndërtuar në procesin e prodhimit të nivelit kryesor TSMC 6nm për efikasitet të energjisë.

Me ekranin DynamicSwitch 90Hz, POCO M5 ka një shpejtësi të shpejtë rifreskimi për një përvojë më të mirë të lojës. Ai lejon ndërrimin dinamik të shkallës së rifreskimit në varësi të asaj që po bëni. Kjo kursen energjinë dhe zgjat jetëgjatësinë e baterisë, ndërkohë që siguron përvojën më të mirë qoftë kur luani lojëra, shikoni sporte apo video.

Së bashku me shpejtësinë e marrjes së mostrave me prekje 240 Hz, POCO M5 nuk do të pengojë lojërat që kërkojnë shpejtësi të lartë të prekjes. Ekrani bujar 6,58 inç FHD+ DotDrop i smartfonit tuaj jep ngjyra të gjalla dhe grafikë të qartë. POCO M5 gjithashtu ka veçori premium si ekrani i dritës së diellit, i cili ju lejon të shikoni video jashtë me miqtë ose të luani nga kudo.

POCO M5 përmban një kamerë të trefishtë të pasme dhe është e përkryer për këdo që dëshiron të kapë momentet e paharrueshme të jetës. Konfigurimi i trefishtë i kamerës përfshin një kamerë kryesore 50MP, një sensor thellësie 2MP për zbulimin e thellësisë në kohë reale dhe një kamerë makro 2MP për një pamje të pabesueshme nga afër.

Me baterinë e fuqishme 5000 mAh dhe funksionin e karikimit të shpejtë 18 vat, Poco M5 është gjithmonë aty për ju. Nuk ka nevojë të shqetësoheni për nivelin e ulët të baterisë, ju mund t’i kryeni të gjitha detyrat tuaja të përditshme me lehtësi – të luani lojëra, të bëni telefonata, të përdorni harta, të bëni fotografi në lëvizje dhe shumë më tepër.

21,000 L

SHOPPING CART

close