, , , ,

Tablet Xiaomi Mi Pad 5


Tablet Xiaomi Pad 5 është tableti i ri në treg i markës Mi që ka thyer të gjitha rekordet e shitjeve!

Ky tablet i bazuar në Android 11 mund të quhet një pajisje multitasking, pasi ka shumë funksione.

Avantazhi kryesor i pajisjes është performanca e tij e lartë, e ofruar nga procesori Qualcomm SnapdragonTM 860. Kjo ju lejon të kënaqeni duke parë video, duke luajtur lojëra ose thjesht duke lundruar në internet.

Ka një bateri të madhe prej 8720 mAh, e cila është e mjaftueshme për më shumë se 5 ditë jetëgjatësi të pajisjes (në varësi të përdorimit).

Tableti është i pajisur me një stilolaps smart Xiaomi që ju lejon të shkruani ose vizatoni në ekran.

39,900 L

Dimensionet

Lartësia: 254.69 mm

Gjerësia: 166.25 mm

Trashësia: 6.85 mm

Pesha: 511 g

Ekrani

Madhësia: Ekrani 11″.

Rezolucioni: 1600 x 2560 (WQHD+)

275 ppi

Shpejtësia e rifreskimit: 120 Hz

Brightness : 500 nits 

Mbi 1 miliard ngjyra

Mbështet DCI-P3

Processor

Qualcomm® Snapdragon™ 860

Kamera

Kamera e pasme: 13 MP

4k | 30 fps

1080p | 30 fps

720p | 30 fps

Kamera e përparme: 8 MP

1080p | 30 fps

720p | 30 fps

Altoporlant

4 altoparlantë

Mbështetur nga Dolby Atmos®

Memoria dhe RAM

6 GB + 128 GB 

Bateria

8720 mAh 

Lidhshmëria

Bluetooth 5.0

Protokolli Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac

USB-C

Sistemi Operativ

MIUI për Pad

Emri i dyqanit :
5 out of 5
Kategori: , , , ,

SHOPPING CART

close