, , ,

Samsung A2 Core

Availability:

S’ka stok


Samsung A2 Core

Ekran 5,00 inç (540×960)
Procesori Samsung Exynos
Kamera perballe 5 MP
Kamera e pasme 5 MP
RAM 1 GB Hapesira 16 GB
Kapaciteti i baterisë 2600mAh
OS Android 9.0 Pie (Edicioni Go)

13,500 L

S’ka stok

Përmbledhje kryesore e Samsung Galaxy A2
Smartphone Samsung Galaxy A2 Core u lançua në Prill 2019. Telefoni vjen me një ekran me prekje 5.00 inç me një rezolucion prej 540×960 piksele dhe një raport aspekt prej 16: 9. Samsung Galaxy A2 Core mundësohet nga një procesor okta-core Samsung Exynos 7 Octa 7870. Ajo vjen me 1 GB RAM. Samsung Galaxy A2 Core punon me Android 9.0 Pie (edicioni Go) dhe ushqehet nga një bateri 2600mAh.

Sa i përket kamerave, Samsung Galaxy A2 Core në pjesën e pasme paketon kamer me 5 megapiksel. Konfigurimi i kamerës së pasme ka fokus automatik. Ka një kamera 5 megapikselë në pjesën e përparme për selfie.

Samsung Galaxy A2 Core bazuar në Android 9.0 Pie (edicioni Go) dhe paketon 16 GB hapësirë ​​ruajtëse të integruar që mund të zgjerohen përmes kartës microSD. Samsung Galaxy A2 Core është një smartphone me dy karta SIM (GSM dhe GSM) që pranon karta Nano-SIM dhe Nano-SIM.

Opsionet e lidhjes në Samsung Galaxy A2 Core përfshijnë Wi-Fi 802.11 b / g / n, GPS, Micro-USB, radio FM, 3G dhe 4G (me mbështetje për Band 40 të përdorur nga disa rrjete LTE në Indi). Sensorët në telefon përfshijnë akselerometër.