-8%
, , ,

Real Me 4K Smart Google TV Stick


Realme 4K Smart Google TV Stick

Një pajisje e vogël që ka Google TV 11 dhe ofron certifikatat e nevojshme për të parë platformat më të njohura të transmetimit në cilësinë më të lartë.

Në Realme 4K Smart Google TV Stick ne gjejmë procesorin Amlogic S905Y4 dhe hardueri i përgjithshëm është pothuajse identik me Xiaomi TV Stick 4K të fundit.

Ka sistemin operativ të certifikuar Android TV 11 dhe një telekomandë bluetooth dhe integron një mikrofon për të dhënë porosi tek Google Assistant me të cilin mund të kontrollojmë këtë pajisje.

Ka gjithashtu Chromecast dhe certifikatat e nevojshme për të parë për shembull Netflix 4K HDR dhe gjithashtu suporton HDR10+ dhe Dolby Digital+

 Ofron një dizajn klasik që e kemi parë në shumë Sticks të tjerë.

Si lidhës kemi vetëm portën micro USB OTG dhe pjesën e përparme HDMI 2.1.

Ka një telekomandë Bluetooth që ka një mikrofon për Google Assistant, në krye kemi dy LED të statusit. Mund të ndryshohen disa çelësa duke përdorur një aplikacion rimarrëveshjeje për funksione të tjera.

5,790 L 6,290 L

SoC: Amlogic S905Y4 Quad Core 4x ARM-A35 @ 2GHz (64bit) / GPU Mali-G31 MP2 / 12nm.

Sistemi: Android TV 11 (32 bit).

Kujtesa dhe rrjeti: 2 GB RAM LPDDR4 / 8 GB eMMC / Wifi ac + Bluetooth 5.0.

Portet: HDMI 2.1 / 1x micro USB 2.0 OTG.

Shtesa: Telekomanda BT / Manuale / Kabllo HDMI / Përshtatës DC 5V 1A (5W).

Certifikatat: Netflix / DRM Widevine L1 / HDR10+ / Dolby Digital+

Materialet dhe permasa: Plastike / LED Statusi / 107 x 25 x 15 mm / 43 gr.

Emri i dyqanit :
5 out of 5
Kategori: , , ,

SHOPPING CART

close