-22%
, ,

Kamerë Xiaomi Mi 2K


Kamerë Xiaomi Mi 2K ( Montim Magnetik )

• Cilësi imazhi 2K me definicion të lartë 

• Me vizion nate falë LED-ve infra të kuqe

• Telefonata në dy mënyra : me mikrofon dhe altoparlant

• Sinjalizim për zbulimin e lëvizjes me Artificial Intelligence 

• Dy opsione ruajtjeje dhe skedarësh të koduar

• Montim magnetik për instalim të lehtë

• Komoditeti i një smart home  

3,490 L 4,490 L

Ndihuni rehat dhe të sigurt në shtëpinë tuaj… Kjo është arsyeja pse montimi magnetik i Xiaomi Mi Camera 2K është i pajisur me një lente 3 MP me rezolucion 2K , e cila ofron cilësi imazhi të përsosur dhe të detajuar.

Nuk ka rëndësi sa është ora: regjistroni gjithçka pa ndërprerje gjatë gjithë ditës. Falë ndriçuesit infra të kuqe me llamba 940 nm, Mi Camera 2K rrit dukshmërinë në mjedise të errëta, qoftë natë, ditë apo dritat e fikura.

Komunikoni me personin në anën tjetër të kamerës. Mi Home Security Camera 2K Magnetic Mount integron mikrofonin dhe altoparlantin për telefonata të dyanshme. Nuk ka rëndësi se ku ndodheni!

Së fundi, dizajni kompakt i Mi Camera 2K Magnetic Mount ju lejon ta vendosni lehtësisht në çdo cep të shtëpisë, duke kaluar plotësisht pa u vënë re. Përveç kësaj, siç sugjeron emri i tij, ai përfshin një montim magnetik me rregullim rrotullues 180º, si dhe një ngjitës, kështu që instalimi i tij do të jetë gjithashtu shumë i thjeshtë.

Sikur të mos mjaftonte kjo, përmes integrimit të teknologjive të ndryshme të Inteligjencës Artificiale, kamera Mi Home Security 2K përcakton me saktësi lëvizjet e dyshimta të njeriut, duke shmangur dhe filtruar alarmet false, për të dërguar një njoftim në telefonin tuaj dhe për t’ju njoftuar për çdo anomali. Lidheni atë me APP-in Mi Home për të shijuar këtë veçori dhe shumë të tjera!

Kamera Mi 2K me montim magnetik gjithashtu mbështet dy forma ruajtjeje: në cloud ose përmes kartës Micro SD, kështu që mund të rishikoni videot e regjistruara më vonë në smartphone ose tablet.

E përputhshme me dy nga platformat më të përdorura Smart Home: Google Home dhe Amazon Alexa. Thjesht telefononi asistentin tuaj për të kontrolluar montimin magnetik të kamerës Mi me zërin tuaj.

Në çdo rast, konfigurimi i tij bëhet në vetëm 3 hapa:

1 – Shkarkoni aplikacionin Xiaomi Home në smartphone ose tablet.

2 – Lidheni kamerën me një burim energjie.

3 – Hapni aplikacionin dhe skanoni kodin QR në fund të pajisjes për ta lidhur atë. Dhe kjo eshte!

Specifikat:

Marka: Xiaomi

Produkti: Kamera e vëzhgimit

Emri: Mi Camera 2K (Magnetic Mount)

Ngjyra: E bardhe

Parametrat teknikë

Rezolucioni: 2304 x 1296 f

Këndi i shikimit: 125º

Kodimi i videos: H.265

Ruajtja: Kartë Micro SD (shitet veçmas)

Furnizimi me energji elektrike: 5V 1A

Temperatura e funksionimit: -10 ° C ~ 50 ° C

Përmasat: 60 x 48 x 67.5 mm

Lidhshmëria

Wi-Fi IEEE 802.11b / g / n 2.4 GHz

APP: Xiaomi Home

Përputhshmëria: Android (6.0 ose më i lartë), iOS (11.0 ose më i lartë)

Emri i dyqanit :
5 out of 5
Kategori: , ,

SHOPPING CART

close