Dron FIMI X8 SE 2022


Dron FIMI X8 SE 2022

• Xiaomi Fimi X8 SE 2022, karakteristika profesionale me një çmim konkurrues

• Sensor Sony 1/2″ CMOS

• Hapje të mëdha F1.6

• Video dhe foto HDR

• Regjistrim i natës

• Transmetimi RokLink 10 Km

• Telekomandë

• Rezistent ndaj shiut dhe borës

• Arkitekturë mekanike me 3 boshte

• Memorie maksimumi 256 G (përdorim i rekomanduar i kartës Micro SD)

64,900 L

Xiaomi FIMI X8 SE 2022 është një dron me krahë të palosshëm i pajisur me një kamerë mbresëlënëse 4K dhe që mund të arrijë një shpejtësi maksimale prej 65 km/h. Pasardhësi natyror i Xiaomi FIMI X8 SE 2020 dhe një konkurrent serioz për të tjerët në kategorinë e tij . Ashtu si të gjithë dronët e markës Xiaomi, FIMI X8 SE 2022 befason si në performancë ashtu edhe në çmim. Nga pamja e jashtme vështirë se ndryshon nga paraardhësi i tij Xiaomi X8 SE 2020, një nga ndryshimet kryesore është në kamerën që evoluon në një sensor CMOS 1/2″ në versionin 2022. Gjithashtu përmirësohet në rreze, ku rritet me rreth 2000 metra , nga 8,000 në 10,000, një kalim pa dyshim.Dhe gjithashtu thekson rezistencën e tij ndaj erës dhe shiut.Është një dron i palosshëm që kur paloset është pak më i madh se një smartphone, gjë që e bën atë ndërfaqen e përsosur për ta marrë në një udhëtim dhe kudo.

Sensori siguron madhësi pikselësh 1,6um bazuar në teknologjinë e pikselave “Quad Bayer”, ai mund të zvogëlojë në mënyrë efektive zhurmën gjatë xhirimeve ajrore natën. Kontrolli i integruar i ekspozimit i Sony me teknologjinë e përpunimit të sinjalit siguron gamë dinamike 4 herë më të madhe se sensorët tradicionalë CMOS.

Hapjet më të mëdha të FIMI X8SE 2022 lejojnë që të kalojë më shumë dritë, duke reduktuar në mënyrë efektive zhurmën. Me ndjeshmëri të shtuar ndaj dritës. Regjistroni me saktësi më shumë ngjyra dhe detaje gjatë videografimit në dritë të ulët.

Me mbështetjen e videove dhe fotove HDR, FIMI X8SE 2022 i bën shkrepjet tuaja të duken mahnitëse duke ruajtur detajet origjinale, tonet e dritës dhe ngjyrave të skenave, kështu që aftësitë e tij HDR sjellin përvojën vizuale të çdo kratori në një nivel krejtësisht të ri. 

Sistemi i përditësuar i gjeneratës së tretë të transmetimit të imazhit dixhital RokLink HD me teknologjinë adaptive të kodimit të transmetimit ofron distancë superiore transmetimi deri në 10 km dhe vonesë transmetimi deri në 130 ms. Kjo ju ndihmon të eksploroni dhe kapni bukurinë e distancave më të mëdha.

Telekomanda është projektuar që të ketë një dizajn origjinal dhe ergonomik për kapje dhe rehati më të mirë. E pajisur me levë të ndashme dhe trup elastik, kontrolluesi është i pajtueshëm me të gjithë telefonat inteligjentë dhe madje edhe tabletët, duke përfshirë iPad Mini. FIMI X8SE 2022 është plotësisht i pajtueshëm me gjeneratën e re të telekomandave me ekrane të integruara. Fluturimi i një droni nuk ka qenë kurrë kaq i lehtë. Shijoni një përvojë  profesionale fluturimi.

Të dizajnuara për të qenë rezistente ndaj shiut dhe borës, fluturimet tuaja nuk do të ndikohen më nga moti. Edhe nëse jeni në kushte të vështira moti, mund të fluturoni në mënyrë të sigurt dhe ta sillni dronin në shtëpi pa u shqetësuar. Sistemi i energjisë, i kombinuar me dizajnin e lehtë të dronit, ofron një raport më të lartë shtytje-peshë dhe mbështet rezistencën e erës deri në nivelin 8.

Gjenerata e tretë e algoritmit të stabilizimit të LOS, një sensor me kontroll me saktësi të lartë dhe një saktësi prej 0,005 ° dhe një lak plotësisht i mbyllur. 

Emri i dyqanit :
5 out of 5
Kategori:

SHOPPING CART

close