Aparat Fotografik FujiFilm INSTAX WIDE 300


Aparat Fotografik FujiFilm  INSTAX WIDE 300

► Regjistroni momentet me të bukura nga afër me lentet e WIDE 300. Përshtatuni dhe afrohuni nga afër me subjektet vetëm 40 cm larg. E përkryer për të krijuar argëtime të përbashkëta dhe selfie në grup.

► E guximshme, e zezë dhe retro – WIDE 300 është në trend (dhe megjithatë tepër praktik). Forma e rrumbullakosur e bën këtë kamerë të shkëlqyeshme për t’u mbajtur dhe ekrani LCD i montuar në pjesën e pasme 

► WIDE 300 vjen plotësisht i pajisur me një lente 95 mm. Zmadhuesi fokal ju lejon të kaloni lehtësisht midis dy zonave të fokusit – 90 cm në 3 m ose 3 m në pafundësi, në mënyrë që të mund të shfaqni detajet më të mira në një kornizë të vetme .

► Zgjidhni dritën, errësirën ose normale dhe përgatituni për të kapur, lëshuar dhe shfaqur kujtimet tuaja me wow 

16,490 L

Film

Film – Fujifilm Instant Colour Film “instax WIDE” (separately available)

Film Size – 86mm x 108mm Picture Size 62mm x 99mm

Film Developing Time – Approximately 90 seconds (Varies depending on the ambient temperature)


Viewfinder

Real image finder, 0.37x, with target spot and parallax adjustment for macro mode

Lens

Lens – Retractable lens, 2 components, 2 elements, f = 95 mm, 1:14

Focusing – Motor-driven 2-range switching (0.9m – 3m / 3m – ∞) Normal Mode (0.9m – 3m) Landscape Mode (3m – ∞)

Exposure

Shutter Speed – Programmed electronic shutter release, 1/64 sec – 1/200 sec.

Exposure Control – Automatic, Interlocking range (ISO 800) : LV 10.5 – LV 15

Exposure compensation (Lighten-Darken Control) : ± 2/3EV

Flash

Built-in, automatic electronic flash, Charging time: 0.2 sec – 6 sec (using a new battery),

Flash charging indicator (LED lights in red), Fill-in Flash Mode, Effective flash lamp range: 0.9m – 3m

LCD Screen

Liquid Crystal – Exposure counter (number of unexposed films), Lighten-Darken control, Fill-in Flash Mode

Battery Specs

Four size AA 1.5 V alkaline batteries (LR6), Capacity : 10 film packs (Based on our test conditions)

Dimensions

167.8mm x 94.7mm x 120.9mm (not including protrusions) / 612g (without battery, strap, film pack, and close up lens)

Accessories

4 x AA batteries

Shoulder strap

Close-up lens

Instruction manual

Emri i dyqanit :
5 out of 5
Kategori:

SHOPPING CART

close